18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü Programı "Çanakkale Ruhu" konulu konuşmasıyla Eğitimci Yazar Sn. Adil SARAÇ'ın Katılımlarıyla Gerçekleşti

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu olarak ev sahipliğini yaptığımız programa okulumuzun çok sayıda akademisyeni ve öğrencilerimiz yoğun ilgi gösterdi. İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başlayan programda, Sn. SARAÇ, geçmişten günümüze milli mücadele ruhunun önemini ve gençlerin bugünkü konumu, hayata bakış açısı ve yapmaları gerekenler üzerinde düşüncelerini belirtti. 

Programın devamında milli şairimiz Mehmet Akif ERSOY'un savaş yıllarında yazmış olduğu "ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE" şiirinden bahseden Sn. SARAÇ, 128 mısradan oluşan şiiri hem okudu hem de mısra mısra anlamını ifade ederek, savaş yıllarının zorluğunu, şiirin vermiş olduğu duyguyu ve Çanakkale Zaferi'nin ne şartlar altında kazanıldığını ortaya koydu. Dinleyicilerin yüksek ilgisini çeken programın sonunda Sn. SARAÇ'a plaketleri takdim edilerek, öğrencilerin ve akademisyenlerin katılımlarıyla toplu fotoğraf çekildi. 

Bizler de günün anlam ve önemine binaen, Çanakkale’de kanlarını akıtıp canlarını vererek bu vatanı bizlere bırakan, Çanakkale Geçilmez diyerek Türk’ün adını tarihin sayfalarına altın harflerle kazıyan tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, hürmet ve minnetle anıyor, aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz.

   

MEZUN PORTALI

KALİTE YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ

 
 

SHMYO TANITIM FİLMİ