Sevgili Öğrencilerim,

         Öncelikle, günümüzden on bir bin yıl öncesine dayanan tarihiyle Anadolu’nun en eski kentlerinden biri olan Şanlıurfa’daki Harran Üniversitesi’nin öğrencisi olmanızdan dolayı sizleri tebrik ederim. Bu önemli üniversitenin seçkin bir unsuru olan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz, 1994 yılından beri her biri kendi alanlarında kendilerini kanıtlamış, öğrencilerine bir aile şefkatiyle yaklaşan, genç, dinamik, enerji dolu öğretim elemanları ve idari personeliyle siz sevgili öğrencilerimizin hizmetindedir. Yüksekokulumuz, 8 bölüm, 23 program altında, birinci, ikinci öğretim programları ile yaklaşık 3.000 öğrencimize eğitim-öğretim hizmeti vermektedir. Bu yapısı ile başta Şanlıurfa olmak üzere, ülkemizin her bölgesinde devlet ve özel sağlık kurumlarında yetişmiş kalifiye sağlık elemanı ihtiyaçlarını karşılamada çok önemli bir işleve sahiptir. Son yıllarda akademik kadromuz tarafından gerçekleştirilen kurumsal, ulusal ve uluslararası projelerle, yayınlarla, alınan akademik teşvik puanlarıyla üniversitemizin en kaliteli meslek yüksekokulları arasındadır.

 

       Kurulduğu 1994 yılından günümüze kadar sağlık sektörünün ihtiyacını karşılayacak mezunlar vermiştir. Tekniker olarak mezun olan öğrencilerimizin büyük çoğunluğu ilgili sektörlerde istihdam edilmiş olup çalıştıkları kurumun vazgeçilmez unsurları haline gelmişlerdir. Bizler için de gurur kaynağı olmuşlardır. Mezun öğrencilerimizden ve istihdam eden kuruluşlardan gelen geri bildirimler ve eleştiriler, öğretim politikalarımızı geliştirmede en önemli referanslarımızdır.
 

     Yüksekokulumuzun en temel amacı, Üniversite, Sanayi ve Sağlık hizmet sektörü ile işbirliği içinde çağdaş, sektörün ihtiyaç duyduğu ve mezun olunduğunda iş bulma kolaylığı olan ana sağlık elemanları yetiştirmektir. Ayrıca, öğrencilerimizi, hayatında yaratıcı düşünce gücüne sahip, taklitçilikten uzak, insani ve etik değerlere önem veren, vatanımıza, milletimize ve toplumumuza karşı sorumluluk bilinci taşıyan, duyarlı, paylaşımcı, araştırmacı, üretken, yeniliklere açık, rekabetçi, bilim ve meslek insanları olarak topluma kazandırmayı hedeflemekteyiz.


       Bu duygu ve düşüncelerle sizlere Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuzu tercih etmenizden dolayı teşekkür eder, başarılar dilerim. Sevgilerimle.


Doç. Dr. Nebiye YENTÜR DONİ

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü

MEZUN PORTALI

KALİTE YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ

 
 

SHMYO TANITIM FİLMİ